2. Трета лига
  3. Септември (Симитли! победи в контрола Гранит (Владая)

Септември (Симитли! победи в контрола Гранит (Владая)

Септември (Симитли!  победи в контрола Гранит (Владая)

Доста интересен контролен мач изиграха футболистите на „Септември“ и „Гранит“ Владая в Симитли.  Двубоя бе изпълнен с много интересни моменти, с три отсъдени дузпи, от които две за домакините и една за гостите.

Първата  дузпа бе отсъдена за отбора на домакините главният съдия Боби Цветков. За жалост,  Тодор Траянов изпрати кълбото в аут от бялата точка. При една атака на домакините след центриране отдясно на Тодор Траянов в наказателното поле на гостите Емилиян Димитров отклони с крак топката в собствената си врата за 1:0.   Скоро след това Юлиян Попев от домакините  фаулира нападател на гостите вътре в наказателното поле, главният съдия отсъди дузпа за гостите, която Петър Христов превърна в гол  за 1:1. Опитният Люцкан Люцканов от отбора на „Гранит“ направи резултата 1:2, възползвайки се от грешно върната топка от Йордан Костов от домакините. Футболистите на „Септември“ търсеха начин за промяна на резултата. В края на полувремето при атака на домакините бе спънат вътре в наказателното поле на гостите Владимиров, бе отсъдена дузпа, която Анатоли Лулейски превърна в гол за 2:2.

Последният гол в срещата бе отбелязан през втората част на мача ,когато след образцова контраатака на домакините  Здравко Карадачки насочи остро топката в наказателното поле на „Гранит“ Владая и Лъчезар  Дафков пред очите на противниковия страж и двама защитници отклони кълбоно в мрежата за 3:2.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител