2. Царско село
  3. Днепър разпиля Любимец в Марбея (+ВИДЕО)

Днепър разпиля Любимец в Марбея (+ВИДЕО)

12-ият в българската А група Любимец отстъпи с 0:4 пред украинския гранд

12-ият в българската А група Любимец отстъпи с 0:4 пред украинския гранд Днепър (Днипропетровск). След нулево първо полувреме играчите на испанския треньор Хуанде Рамос вкараха четири топки в мрежата на Рашков след почивката.

Украинският състав взе инициативата от самото начало и играта се водеше само в половината на Любимец. Първите два опасни удара към Радослав Рашков бяха в сметката на Руслан Ротан, а на два пъти за по 10 минути любимчани не пресякоха централната линия. До края на частта още на два пъти се наложи Рашков да показва класа, а единствената заплаха за стража на украинците Ан Лащувка дойде след центриране на Младен Стоев от фаул и последвало меле.

Въпреки надмощието, чак във 2-ата минута на втората част Днепър стигна до гол. Артьом Федецки проби по фланга и върна назад, Джулиано пропусна и зад него Йевхен Селезньов не остави шанс на Радослав Рашков с нисък удар- 1:0. И след този гол картината не се промени, а Федецки, Коноплянка и Селезньов нямаха шанс при ударите. Все пак в 59-ата минута резултатът стана 2:0, като автор на попадението стана Селезньов след пас на Джулиано. Десет минути по-късно дойде ред и на бразилеца, който се разписа за 3:0 след суматоха пред българската врата. Националът на Украйна Евген Коноплянка покачи на 4:0 в 76-ата минута. Грузинецът Уча Лобжанидзе опита да играе на двойно подаване, а при опит да спре топката Петър Альошев я подаде на Коноплянка, който от 10 метра с мощен удар за четвърти път наказа българския вратар. В 82-ата минута Сергей Политило можеше да вкара пети гол, но ударът му с глава от 6-7 метра беше избит над гредата от вратаря на Любимец.

състав на Любимец: Радослав Рашков, Емил Грозев (74- Илиян Капитанов), Петър Альошев, Иван Вълчанов, Георги Вълчев (89- Валери Илиев), Майкъл Тевия, Младен Стоев (83- Николай Дичев), Виктор Митев, Никола Яначков (71- Неманя Иванов), Албин Одза (68- Емил Аргиров), Милен Кикарин (55- Васил Шопов)

8 февруари, в Марбея: ЛЮБИМЕЦ - Днипро (Украйна) 0:4

11 февруари, в Марбея: ЛЮБИМЕЦ - ЧФР Клуж (Румъния)

Бивш ас на Царско село подписа с новак в португалския елит

Андерсон Кордейро подсили Каза Пия

Бившият страж на Царско село Гуидо Гуериери: Искам да остана в България и да получа шанс да играя!

Той има над 150 мача в групата за Лацио в Серия "А"

Пулиезе от Царско село: Харесва ми българското първенство, искам да остана тук!

Бившият младежки национал на Швейцария е отворен за оферти

ТРАНСФЕРЕН УДАР: Царете взимат минал през Реал (Мадрид)

Халфът сега е собственост на италианския СПАЛ

Царско село взе още един италианец

19-годишният футболист ще играе под наем в българския отбор до края на сезона

Царско село привлече защитник от Серия "С"

Той ще играе при столичани под наем

Ботев размаза децата на Царско село за едно полувреме

"Канарчетата" спечелиха с 5:0

ЦСКА уреди контрола с Царско село

Минути преди началото на проверката "армейците" ще представят отбора си за пролетния полусезон

Царско село отмъква звездата на Септември (Сф)

Втородивизионният тим отказа да да пусне нападател при "царете"