2. - ЦСКА
  3. Кулма ще бори 13-часова суша в мача срещу Локомотив

Кулма ще бори 13-часова суша в мача срещу Локомотив

Въпре­ки неудачите пред гола колум­биецът остава най-резултат­ният футболист на "червените" със своите 5 попадения в Първа ли­га

Играчът на ЦСКА, който се очаква да бъде централен на­падател срещу Локо Пд днес, няма гол от точно 13 часа на­сам. Густаво Кулма, който поч­ти сигурно ще действа на вър­ха на атаката, е в серия от 780 сухи минути. В този период той бе използван по флан­га и като централен напада­тел. Любопитното е, че въпре­ки неудачите пред гола колум­биецът остава най-резултат­ният футболист на ЦСКА със своите 5 попадения в Първа ли­га. Последното му обаче датира отпреди повече от 4 месе­ца. Кулма оформи крайното 2:0 срещу Нефтохимик в Бургас на 1 декември 2016 г. Тогава той размени пасове с Преслав Йор­данов и с удар по земя от около 10 метра се разписа.

Другата опция на Стамен Белчев за върха на атаката в лицето на Кевин Кубемба пък изобщо не е пращал топката в мрежата, откакто се присъе­дини към ЦСКА през зимата. Конгоанецът записа участие в 7 от 8-те пролетни мача, като има 371 минути на терена. И той като Кулма бе използван на върха на атаката и по фланга, пише "Тема Спорт".

През пролетта най-резул­татни са Кирил Десподов и Руй Педро. И двамата вкараха по 3 пъти през 2017 г. Педро отбе­ляза два на Черно море в Кавар­на (2:0), а добави още един и срещу Берое (1:0). Десподов пък е като преобразен през втория дял от шампионата и вече се разписа в мрежите на Монта­на (2:1), Локо Пд (1:1) и Черно море (3:1).

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре