2. - ЦСКА
  3. Пламен Донев: Трябваше да вкараме, за да вземем точката

Пламен Донев: Трябваше да вкараме, за да вземем точката

Старши треньорът на Светкавица Пламен Донев изрази частично задоволство от изпълнените тактически указания за дефанзивна игра в мача срещу ЦСКА.

„Първото полувреме донякъде в дефанзивен план съм доволен. В защита се справихме с бързите Делев, Нелсън и Платини. Някъде до 65-ата минута стояхме добре, в средата на терена, пакетирани бяхме отзад, близо един до друг. Трудно имаха пространство футболистите на Светкавица, но трудно изнасяхме топката, особено не можехме да използваме празните пространства, които се отваряха в тяхната защита. Мартин Христов не игра в офанзивен план така, както трябва. Прибрани бяхме много отзад и вече в 66-ата Платини с един дрибъл премина 4-5 човека, никой не успя да му отнеме топката и така отбеляза гол, който предреши срещата”, коментира Донев пред ТВ7.

Играчите на Светкавица е трябвало да търсят гола, за да вземат точката, смята треньорът. Иначе той призна, че неговите възпитаници са били респектирани от ЦСКА.

„Смятам, че името на ЦСКА малко респектира футболистите. Особено в офанзивен план трудно ще направим 0:0 срещу ЦСКА. Трябваше да търсим гол, да отбележим гол, за да можем да вземем точката. Иначе ЦСКА са по-класният отбор, имат по-класни футболисти и винаги един гол ще отбележат”, призна Пламен Донев.