2. - ЦСКА
  3. Рекордът на ЦСКА срещу Байерн оцеля

Рекордът на ЦСКА срещу Байерн оцеля

"Армейците" са единственият отбор в историята, който е вкарал три гола на баварците за 11 минути

Рекордът на ЦСКА оцеля - никой друг отбор не е вкарвал три гола на Байерн за по-малко 18 минути. Също на полуфинал в турнира на шампионите през 1982 г. “червените” забиха 3 пъти във вратата на баварската машина - 4:3, но отпаднаха на реванша след 0:4.

Всъщност ЦСКА вкара головете за 11 минути между 7-ата и 18-ата (попадения на Георги Димитров, Цветан Йончев и Ради Здравков). А Реал се разписа за общо 18 - между 16-ата и 34-ата, напомня "Труд".

Байерн никога не бе губил на свой терен в Европа с четири гола разлика. Най-голямото поражение в Мюнхен е от 1963 г. - 1:4 от Динамо (Загреб) в тогавашния турнир за купата на УЕФА. В Бундеслигата има загуба с 0:4 на свой терен - от Арминия (Билефелд) през 1979-а. Никога в историята си Байерн не е отпадал в Европа с общ резултат 0:5. А в своята кариера Хосеп Гуардиола нямаше поражение с 0:4.

Спадът на Байерн е драконовски - в последните 10 мача осем пъти съперниците са повеждали на баварците с 1:0.