2. - ЦСКА
  3. Славия вкарва повече от ЦСКА в първите минути

Славия вкарва повече от ЦСКА в първите минути

"Армейците" обаче правят много силни втори полувремена, сочи статистиката преди столичното дерби

Славия започва по-силно мачовете си от ЦСКА от началото на сезона, сочи статистиката преди столичното дерби ЦСКА - Славия в 9-ия кръг на "А" група. Белите имат два пъти повече голове от червените в първите 20 минути на срещите си - 4 срещу 2. Това до голяма степен се дължи на последната среща на Славия - 3:0 срещу Ка­лиакра, когато Славия вкара в 5-ата минута чрез Жуниор. Срещу Ботев (Bpаца) Галин Иванов пък вкара във 2-ата минута.

Червените пък бележат по-малко в на­чалото на срещите си, заради по-затворената игра на противниците си. Разлика имаше само срещу Локомотив (Пловдив), Локомотив (София) и Кали­акра.

За сметка на това от ЦСКА се представят много по-силно през вторите полувремена на своите мачове. Славия има вкарани едва 5 гола за вторите 45 минути в досегашните си 8 дву­боя. Постижението на ЦСКА е доста по-сил­но. Хората на Милен Радуканов са вкарали цели 12 попадения след почивката, с което са един от най-силните отбори в "А" група по този показател.

Освен това ЦСКА е и тимът с най-силната атака в елита - 21 вка­рани гола. Белите делят 7-ото място с друг сто­личен тим - Локомотив. Двата отбора са вкарали по 12 попадения. Черве­ните са пуснали само 3 гола, а играчите на Мар­тин Кушев - цели 15.