2. - ЦСКА
  3. ЦСКА 1948 завърши сезона без загуба

ЦСКА 1948 завърши сезона без загуба

Предстоят плейофи за определяне на столичен първенец, съперникът на армейците ще стане ясен в неделя

ЦСКА 1948 завърши сезона в СРГ-Юг без загуба, след като в мач от последния 22-ри кръг се наложи над Академик 1947 с 3:0 като гост.

Атанас Кръстев откри резултата за „червените“ в 19-ата минута на мача. В края на първата част Йоан Маринов пропусна да реализира най-чистото положение, след като бе оставен сам на празна врата. Двата отбора се разделиха на почивката при резултат 0:1. В началото на второто полувреме Маринов се реваншира за пропуска и удвои преднината на ЦСКА. В 71-ата минута Георги Божилов се разписа за класическото 3:0, оформяйки крайния резултат.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 66. Стоян Деспотов, 3. Давид Стоянов, 25. Герман Петров (Илиан Генадиев), 42. Илия Джамов, 6. Станислав Желязков (Никола Маджаров) 4. Радослав Димитров (Димитър Захариев), 2. Атанас Кръстев (Виктор Теодосиев), 9. Георги Божилов, 17. Йоан Маринов, 23. Кирил Атанасов, 11. Калоян Стефанов (Спас Спасов)

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре