2. - ЦСКА
  3. ЦСКА без победа в "Надежда" от 10 години

ЦСКА без победа в "Надежда" от 10 години

Любопитното е, че не всички мачове са срещу Локо Сф

Голям карък преследва ЦСКА на стадион "Локомотив" през последните 10 години. Армейците нямат победа в "Надежда" от 6 ноември 2005 г.

Тогава те надиграват Локо Сф с 2:1. Железничарите повеждат с попадение на Цветан Генков, но настоящият бранител на ЦСКА Александър Бранеков и бразилският ляв бек Тиаго Силва от дузпа в последната минута носят успеха на армейците. Те обаче не успяват да вземат трите точки в "Надежда" в мач от А група във вече 9 последователни срещи. Любопитното е, че в тях ЦСКА рядко губи. Само два пъти -първият е на 25 май 2013 г. с 1:2 от Локо Сф в последен кръг от първенството.

С успеха червено-черните си подсигуряват оцеляването в елита. На 1 март тази година пък в мач от редовната фаза Локо побеждава с 2:0 след голове на Преслав Йорданов, който сега е на "Армията", и Владислав Романов. С червени картони от ЦСКА са изгонени Луис Соарес (41-а минута) и Апостол Попов (88-а). Всички останали гостувания в "Надежда" в последните близо 10 години завършват при равен резултат -два пъти 0:0, 4 пъти 1:1 и веднъж 2:2.

Любопитното е, че не всички мачове са срещу Локо Сф. Заради наказание на 18 април 2010 г. Миньор приема ЦСКА на стадион "Локомотив" в мач от А група, който завършва 0:0. През изминалите 10 години армейците все пак побеждават Локо като гости за първенство - на 7 август 2011 г. с 2:1, но онзи мач се играе на националния стадион "Васил Левски".