2. - ЦСКА
  3. ЦСКА губи последния си ръководен от Цветан Кръстев мач

ЦСКА губи последния си ръководен от Цветан Кръстев мач

"Червените" загубиха от Ботев Пд с 2:3, реферът е свирил до момента общо в 10 мача на отбора

ЦСКА загуби в последния си мач, който бе ръководен от Цветан Кръстев. Въпросната среща бе в Коматево - 2:3 срещу Ботев Пловдив. В този двубой армейците прекъснаха серията си от 10 поредни срещи без вкаран гол, но въпреки това паднаха. За тях точни бяха Тони Силва и Неманя Милисавлевич, а за канарчетата - Лазар Марин, Лъчезар Балтанов и Иван Цветков. Пламен Николов и Силва от двата отбора бяха изгонени в 55-ата минута.

Това е и единствената загуба на ЦСКА в мачовете, ръководени от Цветан Кръстев. Те са общо 10 (8 в А група и 2 за купата), като в тях балансът на армейците е 6 победи, 3 равенства и едно поражение, отбелязва вестник "Тема спорт".

Освен за 8 срещи на ЦСКА в елита бившият играч на Литекс, Ботев Пд и Родопа Смолян е получавал наряд и за два двубоя за купата - гостуването на Свиленград (1:0) през ноември 2009 г., както и осминафинала-реванш за Купата на България на 19 декември 2013 г. между Левски и ЦСКА.

Срещата завърши 0:0 след продължения, като сините продължиха напред със 7:6 след дузпи. Армейците обаче можеха да елиминират вечния съперник, ако Цветан Кръстев бе отсъдил 11-метров наказателен удар в тяхна полза в 64-ата минута. Тогава Димитър Макриев от Левски спря топката с ръка след изстрел на Неманя Милисавлевич, но Кръстев не отсъди дузпа, въпреки че имаше такова основание.