3. ЦСКА с лек превес в мачовете с Левски през март

ЦСКА с лек превес в мачовете с Левски през март

Головата разлика е 24-22 в полза на червените

Сините не са печелили сблъсък в третия месец на годината през новия век, пише "Тема спорт".

В събота Левски и ЦСКА за 18 път ще премерят сили за първенство през месец март. До момента армейците имат превес в двубоите от третия месец през годината. Те са регистрирали 7 победи, равенствата са 4, а успехите за сините са 6.

Головата разлика е 24-22 в полза на червените. Интересното е, че през новия век Левски никога не е побеждавал в дербито през месец март. В мачовете от 2001 година насам тимът от Терена" се добира единствено до две равенства, а губи последните две издания на сблъсъка.

На 8 март 2014 година ЦСКА спечели с 1:0. Победното попадение отбеляза Емил Гъргоров в 69-ата минута, а срещата ще се запомни и с шестте червени картона. Още в 29-ата минута е изгонен Галчев от армейците, в 68-ата минута отборите остават с по 10 души на терена, след като и Станислав Ангелов е пратен под душовете за нарушение, след което е отсъдена дузпа. В последната минута са изгонени Ларсен Type (Левски) и Райе М’Боли (ЦСКА), а след мача червените картони виждат и Владимир Гаджев и Омар Косоко.

Този двубой е последен от първата фаза на първенството. Седмица по-късно - на 15 март, отборите се срещат в първи кръг от плейофите, а ЦСКА отново ликува с 1:0 след точен изстрел с глава на Пламен Крачунов в добавеното време.

След срещата треньорът на Левски Антони Здравков хвърля оставка, а малко след това Елин Топузаков застава начело на сините... В момента той отново води отбора, но предстоящото дерби може да се окаже последният му мач начело на сините.

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре