2. - ЦСКА
  3. ЦСКА с нова победа, "червените" подчиниха Динамо Минск

ЦСКА с нова победа, "червените" подчиниха Динамо Минск

Шампионът на България ЦСКА постигна трета победа в Кипър земя в най-стойностната си контрола от началото на лагера си в Агия Напа. Момчетата на Димитър Пенев победиха с 2:1 Динамо Минск, но белорусите не се дадоха лесно, като затрудниха българския тим. Головете за „червените” бяха дело на Йордан Тодоров в 43-та минута, и Маркиньос в 74-та от дузпа. Попадението за тима на Славолюб Муслин реализира Кисляк в 82-та минута. В състава на българския шампион Пенев върна Давид Да Силва и Иван Иванов, които получиха почивка в предната контрола срещу Алания.

Шампионът на България ЦСКА постигна трета победа в Кипър земя в най-стойностната си контрола от началото на лагера си в  Агия Напа. Момчетата на Димитър Пенев победиха с 2:1 Динамо Минск, но белорусите не се дадоха лесно, като затрудниха българския тим. Головете за „червените” бяха дело на Йордан Тодоров в 43-та минута, и Маркиньос в 74-та от дузпа.  Попадението за тима на Славолюб Муслин реализира Кисляк в 82-та минута. В състава на българския шампион Пенев върна Давид Да Силва и Иван Иванов, които получиха почивка в предната контрола срещу Алания.

Срещу Динамо не играха Бранеков, Гардар и Алауса, които почиваха. Срещата започна равностойно след като до опасни положения се стигна пред вратата отбора  на Муслин. В 40-та минута ЦСКА пропиля най-големия си шанс от началото на двубоя – Янчев, Маркиньос, Саидходжа и Тодоров излязоха срещу двама бранители в Динамо, топката бе подадена  към Тодоров, който напредна, но в последния миг той стреля много слабо, като стража Чамович улови без проблем. Само след три минути ЦСКА успяха да открият резултата. Тодоров от близко разстояние вкара за 1:0 след отлична асистенция на Саидходжа.  Българите се прибраха на почивката с минималната преднина.

На полувремето Димитър Пенев предприе само една смяна, като на мястото на Петров, влезе Даниел Беконо, за когото се знаеше, че ще бъде наблюдаван от Муслин. Сръбският наставник пък смени почти целия си отбор на полувремето, като на терена останаха единствено вратаря Чамович и Горенко, подвизавали се през първите 45 минути.

ЦСКА имаше отлична възможност да удвои преднината си, но ударът на Давид Да Силва в 55-та минута премина на сантиметри от напречната греда. В 61-та минута, Динамо направи отлична атака, Гавриско центрира остро и опасно, но Беконо с невероятна бързина и ловкост успя да изчисти в корнер. Минута по-рано Маркиньос пропусна да вкара във вратата на Чамович след пас на Саидходжа.

В 74-та минута ЦСКА все пак стигна до второто си попадение в срещата. Малко по-рано „червените” получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Руи Мигел.  Маркиньос се нагърби с изпълнението, като със силен и точен удар излъга вратаря, който се хвърли в ляво, а бразилецът би в дясно. Веднага след това Мбананагой със страхотна топка от много близък ъгъл нацели от воле дясната греда зад Беконо. В 82-та минута играчите на Славолюб Муслин стигнаха и до гол.

След продължителна атака, топката попадна в Кисляк, който с плътен удар от границата на наказателното поле я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Беконо. След попадението си футболистите на Динамо Минск се хвърлиха да изравнят резултата, като пропуски направиха Кисляк и Мбананагой. В крайна сметка срещата завърши при резултата 2:1 за ЦСКА, с което „червените” регистрираха и третата си поредна победа за годината. Последната проверка на „армейците” в Кипър е в събота срещу Виктория Пилзен и е начален час 15:15.