2. - ЦСКА
  3. ЦСКА се представи с 8:1 над носителя на Купата на Македония (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се представи с 8:1 над носителя на Купата на Македония (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двама нови отбелязаха първите си голове с червената фланелка

ЦСКА постигна най-изразителната си победа в предсезонните контроли. „Червените” на Стамен Белчев разгромиха с 8:1 носителя на Купата на Македония и втори от миналия сезон Шкендия (Тетово) пред около 1000 зрители на стадион „Българска армия” в столицата.

Първите си попадения с червената фланелка отбелязаха нападателят Фернандо Каранга и крилото Кевин Меркадо. Те заедно със защитника Николай Бодуров и тарана Кевин Кубемба бяха представени непосредствено преди началото на срещата.

Двубоят започна с нерви и напрежение, след като футболистът на Шкендия Бойко удари с лакът Каранга и получи директен червен картон. Предвид приятелския характер на мача, на македонците продължиха с 11 души.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Тимът от Тетово попари червените с гол на Ибраими в близкия горен ъгъл в 18-ата минута.

ЦСКА реагира като ужилен и започна да ниже гол след гол, като се оттегли на почивка при резултат 6:1. Рафа Перес, Александър Дюлгеров, Каранга и Рубен Пинто бяха точни по веднъж, а два пъти се разписа Руй Педро, който вкара най-красивото попадение четири минути преди почивката.

През второто полувреме темпото спадна, също както и вихрушката пред вратата на македонците. Това се очакваше, тъй като на порции целият състав на ЦСКА бе подменен от Стамен Белчев.

Все пак домакините вкараха още два гола чрез резервите Десподов и Меркадо, докато Александър Дюлгеров улучи напречната греда.

ЦСКА подновява шампионата в Първа лига с гостуване на Черно море от 20-ия кръг. Двубоят е другата неделя от 12:30 ч в Каварна.

8:1 Меркадо (72')

ЦСКА: Китанов (в) (70-Конов), Дюлгеров (76-Георгиев), Бодуров (60-Чорбаджийски), Перес (70-Гълъбов), Недялков (к) (76-Руменов), Бумал (76-Ангелов), Пинто (60-Симао), Педро (70-Колев), Кулма (46-Кубемба), Нунеш (46-Меркадо), Каранга (60-Десподов)

Най-интересното по минути:

90' Край на мача! ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

76' Последни смени в състава на ЦСКА. Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Румен Руменов се появяват в игра. Напускат Дюлгеров, Бумал, Недялков

72' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Кевин Меркадо, който записва първите си минути с червената фланелка, е точен за 8:1! Кубемба пък с глава не успя да преодолее вратаря на македонците Марко Йованковски в следващата атака.

71' Междувременно, Кубемба също можеше да вкара дебютното си попадение, но прати извън рамките на вратата

70'  Нови три смени в състава на ЦСКА. Александър Конов, Пламен Гълъбов и Никола Колев влизат на местата на Георги Китанов, Рафа Перес и Руй Педро

65' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Кирил Десподов излезе абсолютно сам срещу вратаря и пусна покрай него за 7:1

60' Тройна смяна в състава на ЦСКА. Чорбаджийски, Симао и Десподов влизат на местата на Бодуров, Пинто и Каранга

59' Удар на Алими от Шкендия профучава покрай вратата на Китанов

49' Александър Дюлгеров може да вкара втория си гол в мача, като нанася силен удар от наказателното поле, но топката се отбива от напречната греда

46' Новите попълнения на ЦСКА Кевин Меркадо и Кевин Кубемба вече са на терена. Арсенио Нунеш и Густаво Кулма са напуснали

14:08 ч Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

41' ГОЛ ЗА ЦСКА - 6:1!!! Руй Педро вкарва втория си гол в мача! Португалецът отбелязва най-красивото попадение до момента - прехвърлящ удар от малък ъгъл за кеф на зрителите в студения февруарски следобед

40' ГОЛ ЗА ЦСКА - 5:1!!! Пинто също е точен, като вкарва с глава на добавка

39' ГОЛ ЗА ЦСКА - 4:1!!! Руй Педро също се разписва, като е точен с ножичен удар. Хаос в защитата на Шкендия

34' ГОЛ ЗА ЦСКА - 3:1!!! Новото попълнение Фернандо Каранга вкарва първото си попадение с червената фланелка. Асистенцията бе на Кулма, който чукна веднага към Каранга и на празна врата бразилецът нямаше как да сбърка!

29' ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:1!!! Александър Дюлгеров засича с глава центриране от свободен удар и праща в далечния ъгъл! Второ попадение след статично положение

27' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Защитникът Рафа Перес изравнява отблизо при корнер. Преди това домакините създадоха опасна атака, при която шут на Руй Педро бе блокиран

18' ГОЛ ЗА ШКЕНДИЯ!!! Ибраими развинти защитата на ЦСКА и отблизо заби в горния ъгъл на Китанов

17' Нова възможност за Каранга, който стреля отблизо с глава над напречната греда

15' Петрус Бумал получава жълт картон за оспорване на съдийско решение. Николай Йорданов прекалено насериозно се е заел с контролата

14' Първа възможност за ЦСКА. Каранга излиза на чиста позиция отдясно в наказателното поле на Шкендия, но стреля право в ръцете на вратаря.

7' Червен картон за футболиста на Шкендия Бойко за удар с лакът срещу новото попълнение на ЦСКА Каранга! Македонският тим най-вероятно няма да остане с 10 души предвид приятелския характер на срещата. Очаква се да влезе резерва

13:08 ч Начало на срещата, дадено от главния съдия Николай Йорданов

13:03 ч ЦСКА представи четирите си нови попълнения - Николай Бодуров (защитник), Фернандо Каранга (централен нападател), Кевин Меркадо (крило) и Кевин Кубемба (централен нападател). Всеки момент ще започне контролата

13:00 ч Около 1000 души има на "Армията". Само сектор "А" е отворен за посетители.

12:58 ч Треньор на Шкендия е немецът Томас Бърдарич, бивш играч на Леверкузен и Хановер

Стартови XI на ЦСКА: Георги Китанов (в), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Рафаел Перес, Антон Недялков (к), Петрус Бумал, Рубен Пинто, Руи Педро, Густаво Кулма, Арсенио Нунеш, Фернандо Каранга.

РЕЗЕРВИ: Александър Конов (в), Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба, Румен Руменов, Кирил Десподов, Никола Колев, Александър Георгиев, Милчо Ангелов.

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)