2. - ЦСКА
  3. ЦСКА ще дебне своите шансове срещу Стяуа

ЦСКА ще дебне своите шансове срещу Стяуа

Червените ще опитат да нанесат своя удар през второто полувреме, няма да се втурват в атака от първата минута

Днес в 20:30 часа ЦСКА из­лиза срещу Стяуа на нацио­налния стадион "Васил Лев­ски" с цел да стопи двата го­ла преднина на румънците от първата среща. Предпо­ставките са налице - близо 25 000 фенове на червените ще направят невероятна атмосфера по трибуните и истински ад за гостите. ЦСКА не отстъпва по нищо на Стяуа като качество на футболистите въпреки по­ражението в Клуж. Изключи­телно важно е как ще се представят армейците в на­падение, където е силата на отбора. Време е триото Спас Делев, Янис Зику и Ми­шел Платини да се развихри и да видим истинските им възможности, което не ста­на преди седмица.

ЦСКА няма да тръгне в атака от първата минута в търсене на бърз гол, който да ги поуспокои. Армейците няма да тръгнат в мача ха­зартно и няма да поемат го­леми рискове през първото полувреме. Основната зада­ча през първите 45 минути ще е да не се допусне гол. Милен Радуканов е разпоре­дил на своите момчета по­степенни атаки, премерени действия и изчакване на шанса, който неминуемо ще дойде. Въпросът е тогава нападателите в червено да покажат ефективност. Защото едва ли ще има повече от 4-5 чисти положения за гол пред румънската врата. Въпросът е при колко от тях топката ще спре в мрежа­та. Реалната цел пред черве­ните е вкарване на мача в продължения, за което гово­ри и фактът, че ЦСКА наблег­на на тренирането на дузпи в едно от последните си за­нимания.

Съставът на Милен Раду­канов е ясен отдавна. Единствената въпросителна е кой измежду Адемар и Румен Трифонов да започне като ляв бек, а към момента пре­димство има бразилецът. То­дор Янчев е почти възстано­вен от травмата си и се очаква да намери място в стартовата единайсеторка, друг е въпросът докъде ще му стигнат силите. Ако все пак това не стане, Аде­мар ще заеме мястото му до Борис Галчев, а Трифонов ще е ляв краен бранител.

Треньорът на Стяуа Рони Леви изпитва сериозни проблеми в защита и най-вече в дясната зона. Титулярният бек Габриел Матей е контузен, заместникът му Новак Мартинович - също. Така ка­то такъв се очаква да играе звездата Банел Николица, който по принцип е дясно крило.
Централният бранител Джордже Галамаз, който реа­лизира първия гол срещу ЦСКА преди седмица, е въз­становен от травмата си.

Почти сигурно обаче няма да се рискува с пускането му още от началото на мача, въпреки че попадна в група­та. Така двойката защитни­ци в центъра ще са португа­лецът Жералдо и Валентин Илиев. Бившият капитан на ЦСКА очаква топло посреща­не на "Васил Левски” тази ве­чер.