2. - ЦСКА
  3. ЦСКА спечели първото място на турнира в памет на „Михаил Николов”

ЦСКА спечели първото място на турнира в памет на „Михаил Николов”

Младите футболисти на ЦСКА, родени 1999 година, с треньор Веселин Ангелов, спечелиха турнира в памет на „Михаил Николов”. Във финалната среща армейците се наложиха убедително с 5:1 над Славия. В първата си среща играчите на ЦСКА по категоричен начин се наложиха над Локомотив (София) с 6:1.

Славия достигна до финалната среща с победа над отбора на Левски с 1:0. Третото място остана за "сините", които се наложиха с 2:1 над Локомотив (София).

ЦСКА организира футболен турнир в памет на починалият миналата година Михаил Николов. Младият футболист бе покосен от рак. Тази година Мишето, както се обръщаха към него, трябваше да навърши 20 години. Влиза в ДЮШ на ЦСКА през 1998 година, когато е само на девет години. Играе като полузащитник. Мишо бе с универсални футболни умения, талант и хъс за играта, които го правеха полезен и като защитник. Всеотдаен като спортист и приятел, Мишето бе лидер на тима, носеше с чест и гордост капитанската лента. Михаил завоюва две републикански титли и Купата на България с ДЮШ на ЦСКА. Мишо има участия и в юношеския национален отбор на България. Само на 17 години започва професионалната си футболна кариера в ПФК Родопа (Смолян).