2. - ЦСКА
  3. ЦСКА води с 1:0 на Черно море във финала на "Албена Къп 2009" след 45 минути

ЦСКА води с 1:0 на Черно море във финала на "Албена Къп 2009" след 45 минути

ЦСКА води с 1:0 на Черно море във финала на "Албена Къп 2009". Двата отбора изиграха силно първо полувреме, в което борбата беше за всяка педя на терена.

Шампионите обаче показаха малко по-успешна игра, което им даде предимство в двубоя.

След началните минути, ЦСКА успя да вземе инциативата. Много силно игра новото попълнение Давид Силва, който с бързината си създаде много проблеми на отбраната на "моряците".

В 6-ата минута Карамфил Илчев стартира супер изявите си в двубоя. Тогава Александър Тонев центрира отдясно и непокритият Морозс директно стреля. Илчев обаче спаси.

В 11-ата минута Михаил Лазаров направи нарушение срещу Давид Силва и реферът Антон Генов отсъди дузпа.

Зад топката застана новото попълнение на "червените" Дормушали Саидходжа, който с удар в долния десен ъгъл направи безпомощен Карамфил Илчев.

В 23-ата минута Да Силва центрира отдясно, а Александър Тонев от упор стреля директно, но неуспешно, след като Илчев спаси.

Малко след това в тима на варненци бе извършена смяна, след като Алекс, който бе абсолютно неподготовен за мача напусна принудително играта.

Преди края на първото полувреме Черно море имаше няколко възможности Юруков и Миро Манолов не успяха да развият добре атаката на тима си.