2. - ЦСКА
  3. Юношите на Левски и Литекс с успехи за купата на БФС

Юношите на Левски и Литекс с успехи за купата на БФС

Школите на Левски и Литекс класираха отборите си на полуфиналите при децата и при юношите младша възраст в турнира за купата на БФС

Школите на Левски и Литекс класираха отборите си на полуфиналите при децата и при юношите младша възраст в турнира за купата на БФС. Така двете най-добре работещи школи в момента логично ще се борят за трофея при родените през 2000-ата и при тези от 1998-и набор. Утре са мачовете при старшата възраст (родени 1996), където обаче Литекс няма състав и голям шлем може да направи единствено Левски.

При набор 1998, който е под особено внимание на БФС заради домакинството на Евро 2015 за юноши до 17 години, днес се играха четвъртфиналите, които предложиха интересни сблъсъци. Най-лесно беше на Левски, чийто отбор отнесе с 3:0 без напрежение Локомотив (Пловдив) като гост. Станислав Иванов и Илиян Стефанов-Нани вкараха по един гол и бяха в основата на успеха на сините.

ЦСКА успя да пречупи Черноморец с 2:1 след нулево равенство до почивката. Павел Головодов откри резултата след грешка на защитата на гостите при изпълнение на корнер, а след това резервата Марио Йорданов удвои с удар от близо. Капитанът на акулите Мехмедали Мехмедали върна едно попадение пет минути преди края от дузпа, но за повече не им стигна времето.

Литекс се наложи над ДИТ в столичния квартал Драгалевци с 1:0, като още преди почивката оранжевите стигнаха до победния гол. Второто полувреме не предложи кой знае колко футболни достойнства, а домакините така и не стигнаха до прилично голово положение. В четвъртата среща Ботев (Пловдив) победи Берое с 3:1.