2. Валенсия
  3. Севиля изненада неприятно Валенсия на "Местая"

Севиля изненада неприятно Валенсия на "Местая"

Осасуна се справи с Гранада у дома, Сосиедад с минимален успех над Майорка

Отборът на Севиля победи като гост Валенсия с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута чрез Алберто Коста, който се разписа с плътен удар по земя от дъгата на наказателното поле.

До края на полувремето обаче тимът на Севиля възстанови равенството след попадение на Гари Медел, който засече с глава центриране от корнер на Иван Ракитич в 36-ата минута.

В крайна сметка гостите ликуваха след като Хесус Навас вкара победно попадение в 70-ата минута с удар от малък ъгъл.

Въпреки поражението „прилепите” остават на трета позиция в класирането с актив от 40 точки на цели 11 от втория Барселона и на умопомрачителните 24 от лидера Реал Мадрид. Тимът на Севиля пък се изкачва на десето място с 32 пункта, с колкото е и деветия Атлетико.

В друга среща от кръга Осасуна надделя над гостуващия Гранада с 2:1.

И трите попадения паднаха преди почивката. Домакините поведоха с два гола дело на Джавад Некунам в 26-ата минута и на Деян Лекич три минути по-късно. В 30-ата минута обаче гостите върнаха едно попадение чрез Морено Рико, но силите им не стигнаха за повече, въпреки че останаха с човек повече на терена в 74-ата минута, когато Франсиско Пунял от състава на памплонци получи втори жълт картон.

Така отборът на Осасуна се изкачи на седма позиция с актив от 34 точки, докато Гранада е 16-и с 28.

Иманол Агирече донесе победата на Реал Сосиедад над гостуващия Майорка.

Нападателят се разписа в 79-ата минута след асистенция на Карлос Вела.

Така „бяло-сините” вече са 13-и с 30 точки, а Майорка е на 15-а позиция с два пункта по-малко.

Валенсия с изненадваща загуба на "Местая" (ВИДЕО)

"Прилепите" загубиха от Хетафе с 1:3

Алмерия и Валенсия не се победиха в мач с 4 гола (ВИДЕО)

След равенството "прилепите" остават на девето място с 40 точки

Пици: Валенсия играе на предела на силите си

Но това не намалява шансовете ни да се класираме за Лига Европа.

Валенсия потопи "жълтата подводница" с две бързи попадения за 2:1

Хави Фуего вкара и двата гола за "прилепите" на "Местая"

Опълченска защита и невероятни пропуски белязаха края на  Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия победи лудогорските “орли” на “Местая” с гол на Пако Алкасер

Безяк: Няма проблеми да остана в Лудогорец

“Доколкото съм запознат към мен има интерес”, каза нападателят

Пици: Лудогорец е много добър млад отбор

“Най-важното, че бяхме сериозни и концентрирани”, каза настанвникът на “прилепите”

Лудогорец ще брани честта си в Испания

Българският първенец гостува на Валенсия след 0:3 в първия 1/8-финал от Лига Европа

Пици: Всички мислят, че ще ни е лесно на реванша с Лудогорец, но не и аз

Президентът на Валенсия призова феновете да напълнят "Местая"