2. Вердер
  3. Кьолн с класика срещу Вердер в дерби на дъното в Бундеслигата

Кьолн с класика срещу Вердер в дерби на дъното в Бундеслигата

Подолски с два гола за "Козлите"

Отборът на Кьолн победи категорично гостуващия Вердер Бремен с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Лукас Подолски откри резултата още в 7-ата минута. Втори гол за домакините заби Адам Матушик в 33-ата минута, а за крайното 3:0 шест минути преди края на редовното време отново бе точен Подолски.

Двубоят между Кьолн и Вердер може да бъде определен като дерби на дъното на таблицата в Бундеслигата тъй като двата отбора заемат съответно 15-а и 14-а позиция. След победата тази вечер домакините в тази среща се доближиха на три точки от „Бременските музиканти”

„Козлите” надиграха отбора на Вердер, въпреки че отсъпваха във владението на топката. Домакините създадоха много повече голови положения и успяха да се възползват от тях по най-добрия начин.

Още в 7-ата минута след много хубава атака Фабрис Ехрет проби по левия фланг и намери отлично Лукас Подолски, който от десетина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Тим Вийзе.

В 33-ата минута Адам Матушик получи пас от Андрезиньо и с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Кьолн.

Крайният резулат оформи Лукас Подолски, който в този мач за втори път попада в прегръдките на своите съотборници. Немец от полски произход се разписа от близко разстояние след пас на Славомир Пешко.

В следващия кръг отборът на Кьолн гостува на 16-ия Санкт Паули, докато Вердер има далеч по-трудна задача, приемайки Байерн Мюнхен.
Байерн загря за Юнайтед с 3:3 в Мюнхен срещу Хофе (ВИДЕО)

Дортмунд си върна второто място, Неделев не игра за Майнц, вижте всички резултати

Байерн подкрепя въвеждането на технологии в Бундеслигата

„Във футбола някои ситуации трябва да се решават за секунди и технологиите само ще помогнат”, заяви Гуардиола

Баварската машина продължава да гази в Бундеслигата (ВИДЕО)

Борусия обаче също спечели и отложи коронясването на Байерн, вижте резултатите

Малката Борусия би Дортмунд и приближи Байерн до титлата (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първите срещи на XXV кръг в Бундеслигата

Волфсбург задълбочи кризата в Байер

„Аспирините” паднаха с 1:3 и понесоха четвърта поредна загуба

Хамбургер разби Дортмунд в дебюта на Сломка (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от изиграните срещи в Бундеслигата

Байерн и Дортмунд мачкат с по 4:0 в Бундеслигата (ВИДЕО)

Щутгарт допусна шесто поредно поражение, вижте всички резултати

Не сме най-добрият отбор в Европа, заяви треньорът на Байерн

„Изненадан съм от това колко труден е всеки мач в Бундеслигата”

Баварската машина продължава да пише история (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) отново подобри рекорд, Робен с два гола за успех над Айнтрахт (Брауншвайг)