2. Верея (Стара Загора)
  3. Верея загуби от Тосно

Верея загуби от Тосно

Отборът на Верея загуби с 0:2 от руския Тосно в четвъртата си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. И двата гола паднаха през първото полувреме.

В следващата си проверка на 3-и февруари Верея ще се изправи срещу лидера в Полша Ягелония. Това ще е и последна контрола на тимът на Александър Томаш преди завръщането в България.

Срещу Тосно Верея допусна ранен гол. Руснаците поведоха с 1:0 още в 7-ата минута, когато при пряк свободен удар в дъгата на наказателното поле на Верея Гарбуз стреля, топката рикошира в стената и влезе във вратата на Иван Караджов.

Старозагорци опитаха на няколко пъти да застрашат вратата на съперника като в 12-ата минута след хубав пас на Балде наляво към Слаев, той проби до аутлинията и центрира остро, но вратарят на руснаците пресече паса.

След многоходова акция пред наказателното поле на Тосно в 29-ата минута, топката стигна до Янислав Иванов, който шутира силно, но топката премина на сантиметри от десния стълб на вратата на руския отбор.

Тосно покачи на 2:0 в 31-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена след нарушение на Педро в наказателното поле. Кутин бе точен за 2:0 за Тосно.

Верея можеше да върне едно попадение десетина минути преди почивката. При центриране на Педро от пряк свободен удар отдясно по атаката на Верея в 35-ата минута, Зафиров надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава, но топката излезе в аут.

Старши треньорът на Верея Александър Томаш направи четири смени в началото на второто полувреме. Мирослав Енчев, Ясин Амрауи, Елиаш Да Силва и Венцислав Бенгюзов влязоха на местата на Хасани, Слаев, Йорданов и Балде. В 53-та минута съдията от Армения не отсъди чиста дузпа за Верея, след като Педро бе фаулиран в наказателното поле на руснаците.

Верея имаше възможност за нова опасност в 59-ата минута, когато при пряк свободен удар на 20 метра фронтално срещу вратата на Тосно Андонов шутира в стената.

Нови две смени в тима на Верея дойдоха в 61-ата минута. Керкар и Ангелов бяха заменени от Валери Домовчийски и Алексей Орлов.

Нов шанс за Верея в 69-ата минута отново не доведе до гол. При центриране на Бенгюзов отдясно по атаката на Верея, Домовчийски стреля с глава, но топката излезе в аут.

Пак Валери Домовчийски стреля от свободен удар с левия крак в 76-ата минута, но топката излезе в аут.

Състави

Верея: 12. Иван Караджов, 15. Костадин Слаев (46 - 27. Ясин Амрауи), 3. Владимир Зафиров, 25. Георги Ангелов (61 - 89. Алексей Орлов), 6. Илиас Хасани (46 - 33. Мирослав Енчев), 39. Янислав Иванов, 14. Георги Андонов, 11. Илиян Йорданов (46 - 71. Венцислав Бенгюзов), 26. Селим Керкар (61 - 9. Валери Домовчийски), 8. Осман Балде (46 - 10. Елиаш Да Силва), 77. Педро Еуженио

Тосно: 22. Нигматулин, 8. Сухарев, 9. Мухматешин, 18. Касчелан, 19. Гарбуз, 21. Галиулин, 48. Кутин, 55. Алшин, 57. Абазов, 70. Богаев, 88. Палиенко
ОФИЦИАЛНО: Обявиха програмата на осминафиналите за Купата и следващите кръгове в елита

Вижте и кога ще са мачовете от предстоящите 4 кръга във Втора лига

ТЕСЛА ЗА ФЕНОВЕТЕ: Пускат само 30 процента от капацитета на стадионите!

Решението е на служебния министър на Румен Радев

КУПА НА БЪЛГАРИЯ: ЦСКА стартира защитата на трофея в Бистрица или Пазарджик

Левски срещу Марек или Черноломец, Лудогорец може да гостува в Доброславци

ОФИЦИАЛНО: Обявиха кога ще теглят жребия за новия сезон

Клубовете ще получат информация за нововъведенията в Електронното първенство и наложената от ФИФА трансферна система