2. Видима
  3. 10 от Видима победиха Светкавица в скучно опашкарско дерби (видео)

10 от Видима победиха Светкавица в скучно опашкарско дерби (видео)

Александър Бранеков донесе победата на севлиевци

Отборът на Видима-Раковски победи гостуващия Светкавица с 1:0 в среща от 11-ия кръг на „А” група.

Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко след като в 40-ата минута Самет Ашимов получи втори жълт картон. Въпреки това в 66-ата минута Александър Бранеков се разписа с глава и донесе победатата на севлиевци.

Първата част на стадион „Раковски” в Севлиево не предложи много футбол на и без това малкото зрители по трибуните. Темпото на игра бе изключително бавно и двата отбора така и не отправиха точен удар в рамките на вратите.

Срещата започна злощастно за домакините, които не можеха да разчитат на своя наставник Костадин Ангелов, който изтърпява наказание. Още преди да са изтекли 15 минути севлиевци извършиха принудителна смяна като на мястото на контузения Калин Щърков, в игра се появи Евгени Игнатов.

Отборът на Видима разчиташе най-много на извеждащи подавания към Георги Какалов, който обаче тотално разочарова със слабите си отигравания. Най-активен за гостите от Светкавица пък бе Мартин Христов, който на няколко пъти проби много добре отляво в наказателно поле, но без резултат.

В 40-ата минута Самет Ашимов, който вече имаше един жълт картон, извърши грубо нарушение срещу капитана на търговищенци Николай Петров и главният рефер Станислав Тодоров му показа пътя към съблекалните.

Логично на почивката Георги Какалов бе заменен, а на негово място в състава на Видима влезе Иван Тодоров. За гостите пък на терена се появиха Мохамед Уахид и Славчо Шоколаров.

Търговищенци започнаха по-настървено втората част и наложиха натиск в първите минути. Най-опасното положение пред вратата на Видима бе в 53-ата минута, когато Антон Костадинов стреля силно от границата на наказателното поле, но топката премина на метър над вратата.

Постепенно обаче домакините, които играха с 10 човека поизравниха играта. Така се стигна до 66-ата минута, когато севлиевци откриха резултата, след като Александър Бранеков засече с глава центриране на Христо Господинов в наказателното поле.

В 83-ата минута севлиевци дори можеха да удвоят преднината си, но Ангел Русев останал сам срещу стража на Светкавица Георгиев стреля право в него от няколко метра.

Благодарение на тази победа отборът на Видима събира актив от 8 точки, с колкото е и Ботев (Враца), и заема 14-а позиция. Тимът на Светкавица пък продължава да бъде закотвен на дъното с 1 пункт.

Славия прати талантлив защитник при Лаптопа

Кирил Огнянов, който е набор '92, ще играе за Видима-Раковски

ЦСКА договори халф от Видима-Раковски

Нападателят на Светкави­ца Цветан Илиев също е искан от "армейците"

Нови сигнали от УЕФА за "черно тото" в "А" група

„Замесени са отбори от цялата таблица”, призна изп. дир. на БФС Борислав Попов

Дадоха лиценз на всички отбори от "А" група, но ги поставиха под мониторинг до 30 юли /обновена/

Елитът остава с 16 отбора, засега...

Левски завърши с поражение сезона при юношите до 19 години

Юношите на Левски завършиха със загуба шампионата в Елитната група до 19 години. "Сините", които си бяха осигурили титлата още преди един кръг бяха победени от втория Славия с 1:5 в среща от 31-вия кръг на надпреварата