2. Видима
  3. Видима взе трите точки от "студентите"

Видима взе трите точки от "студентите"

Видима надделя с 2:1 при гостуването си в София

Видима Раковски продължава с добрите си изяви в началото на шампионата в „А” група. Днес тимът от Севлиево надделя над другия дебютант в първенството Академик (София) с 2:1 в среща, играна на стадион Славия.

Мачът започна с бърза размяна на попадения, като до 11-ата минута резултатът вече бе 1:1. Точни бяха Русев и Редовски, а Георги Иванов даде преднина на гостите в 44-ата минута на първото полувреме.

Противно на изгледа на резултата през първата част Академик успя да създаде по-опасните голови ситуации пред двете врати. Въпреки всичко „студентите” инкасираха гол пасив още в осмата минута на срещата, когато Ангел Русев се промуши през защитата на домакините след извеждащо подаване на Цветков и успя да открие резултата.

Академик реагира бързо и след по-малко от три минути Иван Редовски наказа грешка на противниковата защита и превърна центрирането на Самир Аесс в изравнителен гол.

Домакините имаха още няколко добри възможности да излязат напред в резултата. При една от тях Иван Редовски изскочи зад защитата на Видима, но не успя да преодолее вратаря Илиев. Аесс също се включи в търсенето на гола и пусна добро подаване към Будинов, който вместо да опита удар се свлече в наказателното поле в опит да си издейства дузпа. Това не се случи, а в последната минута на редовното време Георги Иванов порази вратата на Академик за втори път, след като бе останал непокрит при центриране и се разписа за 2:1.

През втората част деветката на Академик Будинов комбинира с Юлиан Петков, но той така и не успя да се разпише във вратата на съперника.

В крайна сметка резултатът в полза на Видима се запази до края на мача и новакът в „А” група записа първа победа за сезона.

Академик – Видима 1:2
0:1 Русев 8’
1:1 Редовски 11’
1:2 Иванов 44’

За Академик: 33. Михайлов, 4. Редовски, 5. Сечков, 9. Будинов, 10. Асп. Василев (к), 11. Аесс, 13. Ю. Петков, 14. Л. Николов, 15. Ив.Василев, 16. Ив.Иванов, 19. М. Петров;
Резерви: 88. Стоянов, 2. Н. Асенов, 8. Селимински, 22. Тр. Радулов, 17. Александров, 18. К. Динчев, 21. К.Велинов;
Наставник: Борис Ангелов;

За Видима: 22. Пл.Илиев, 25. Ц.Панов, 3. Ашимов, 14. Станков, 5. Г. Иванов, 35. Траянов, 15. А. Русев, 21. Н. Цветков, 7. В. Велев, 17. А. Тодоров, 10. Заков;
Резерви: 16. Пантев, 9. Н. Владинов, 20. Ст. Андонов, 11. Вл. Владимиров, 4. Гюлеметов, 19. Емил Стоев;
Наставник: Димитър Тодоров;

Главен рефер: Таско Тасков;

Стадион: „Славия”
Славия прати талантлив защитник при Лаптопа

Кирил Огнянов, който е набор '92, ще играе за Видима-Раковски

ЦСКА договори халф от Видима-Раковски

Нападателят на Светкави­ца Цветан Илиев също е искан от "армейците"

Нови сигнали от УЕФА за "черно тото" в "А" група

„Замесени са отбори от цялата таблица”, призна изп. дир. на БФС Борислав Попов

Дадоха лиценз на всички отбори от "А" група, но ги поставиха под мониторинг до 30 юли /обновена/

Елитът остава с 16 отбора, засега...

Левски завърши с поражение сезона при юношите до 19 години

Юношите на Левски завършиха със загуба шампионата в Елитната група до 19 години. "Сините", които си бяха осигурили титлата още преди един кръг бяха победени от втория Славия с 1:5 в среща от 31-вия кръг на надпреварата