2. Волейбол
  3. Академик загуби "домакинството" си на Локомотив в три гейма

Академик загуби "домакинството" си на Локомотив в три гейма

Женският Академик (София) прие "гостуващия" Локомотив (София) в неговата зала Локомотив за среща от Държавното първенство на България. Червено-черните спечелиха убедително с 3:0 (25:16, 25:22, 25:15).

Женският Академик (София) прие "гостуващия" Локомотив (София) в неговата зала Локомотив за среща от Държавното първенство на България. Червено-черните спечелиха убедително с 3:0 (25:16, 25:22, 25:15).

Мачът започна равностойно, като след първото техническо прекъсване Локомотив взе надмощие при играта на мрежата, направи няколко точки преднина и логично затвори гейма в своя полза.

Вторият гейм беше коренно различен с многото обрати от началото до края. Студентките водеха с 8:2 на първото техническо прекъсване. Последва отпускане и отборът на Локомотив стопи разликата на 16:15.  Момичетата на Георги Петров отново поведоха в резултата с 22:17 и пак позволиха да бъдат застигнати за 22:22, а от там загубиха и гейма.

Третия гейм отборът на Локомотив, подпомогнат от публиката в залата, изигра с много малко грешки и го затвори при 25:15, а с това и мача при 3:0.