2. Волейбол
  3. Арда се справи със Славия в три гейма

Арда се справи със Славия в три гейма

Отборът постигна шестата си победа от началото на сезона в Суперлигата

Мъжкият отбор на Арда (Кърджали) постигна шестата си победа от началото на сезона в Суперлигата.  В среща от деветия кръг, завършила току-що, кърджалийци надиграха гостуващия Славия (София) с 3:0 (25:21, 25:23, 26:24).

Домакините имаха превес в първите два гейма, водеха в резултата, но не ги спечелиха лесно.  В третия гейм Небесносините бяха изненадани от серия на Славия за 0:7, след което им коства много усилия, за да обърнат и тази част и да я затворят в своя полза едва след 25-тата точка.

"Получи се интересен мач", каза старши-треньорът на Арда Иван Халачев за BGvolleyball.com.  "Дадохме възможност на гостите да се разиграят и те се възползваха от нея.  Доволен съм, че след трудното начало на третия гейм, момчетата осъзнаха, че трябва да играят, ако искат да спечелят.  Славия е добър отбор.  Изобщо не е за подценяване.  Когато се разиграят, могат да изненадат всеки."

Победата затвърди кърджалийци в челната седморка на таблицата с класирането, докато момчетата на Стефан Демерджиев остават засега с 6 точки от две победи и седем загуби, като деветото им място може да бъде отнето от Калиакра (Каварна), който утре гостува на Черно море БАСК (Варна).