2. Волейбол
  3. България допусна трета загуба във VNL след 0:3 от Япония (ВИДЕО)

България допусна трета загуба във VNL след 0:3 от Япония (ВИДЕО)

След първата седмица "лъвовете" са с една победа и три поражения

България загуби четвъртия си мач в тазгодишното издание на волейболната Лига на нациите. „Лъвовете“ допуснаха тежко поражение от домакините на първия турнир - Япония в Нагоя с 0:3 гейма (22:25, 21:25, 24:26).

Японският тим надигра волейнационалите ни на всички елементи от играта – атака, блокада, сервис, посрещане и защита. Родните състезатели допуснаха множество неточности, които бяха наказани от противника.

Така след първата седмица в Лигата на нациите селекцията на Пламен Константинов е с три загуби и една победа, дошла срещу Словения с 3:0 гейма. В актива си имаме 5 точки.

Участието на нашите в надпреварата продължава в следващия турнир, който е в периода 20-25 юни. Той е в Ротердам, където последователно ще се изправим срещу Бразилия, Канада, Аржентина и Куба.