2. Волейбол
  3. Българският отбор за юноши младша възраст остана последен на Европейското първенство

В последния мач от програмата на националния отбор на България за юноши младша възраст на Европейското първенство в Ротердам (Холандия).Момчетата на Драган Иванов играха безобразно слабо и загубиха от своите белгийски връстници с 0:3 (15:25, 15:25, 23:25) за 64 минути игра и завършиха на осмо място в крайното класиране на състезанието.

Топреализатори за южноевропейския отбор в този мач с по 9 точки станаха Петър Каракашев и Златан Йорданов.

Единствената победа, която реализира националната ни формация в тази възрастова група на първенството на Стария континент бе в първия мач, изигран от Лъвчетата – срещу отбора на Италия. Това даде надежди дори за евентуален медал, но последваха загуби от Белгия, в групата, от Русия – на ¼ финала и от Холандия, в спора за петото място, което даваше право на участие в Световното първенство в Италия по-късно тази година.

България: Добромир Димитров - 0 точка (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Георги Ризов - 2 (0, 1, 1), Пламен Драгиев - 3 (0, 3, 0), Петър Каракашев - 9 (0, 8, 1), Венцислав Рагин - 3 (0, 3, 0), Венцислав Трифонов - 4 (0, 2, 2), либеро Антон Василиев, Златан Йорданов - 9 (1, 6, 2), Любомир Величков, Борислав Георгиев - 1 (0, 0, 1), старши треньор Драган Иванов