2. Волейбол
  3. Българският Тренто надви Кунео за първата си Купа на Италия

Българският Тренто надви Кунео за първата си Купа на Италия

Волейболният Итас Диатек Тренто спечели Купата на Италия за първи път в историята си, след като победи Кунео във финала с 3:1 гейма (28:26, 25:15, 20:25, 27:25). В състава на световния и европейски клубен шампион, воден от Радостин Стойчев, за пореден път блестеше Матей Казийски. Движеща сила за Бре Банка Ланути Кунео пък бе Владимир Николов.

Драматичният и изпълнен с напрежение двубой започна по-добре за момчетата на Радостоин Стойчев. Първият гейм бе крайно равностоен, като в средата на частта с малка преднина разполагаше съставът на Алберто Джулиани при 21:18. След таймаут Тренто успя да обърне резултата до 22:21, но след това до решаващото 28:26 тимовете си разменяха непрестанни точки от двете страни на мрежата. Владо Николов прати сервис в аут, а след блокада на Андреа Сала геймът завърши в полза на Тренто.

Във втория гейм Тренто демонстрира смазващо надмощие, повеждайки с 2:0 след 25:15. За заключителните разигравания в игра за световния шампион се появи и Цветан Соколов. След втората част Кунео се вдигна на крака и в средата на частта бе на път да върне жеста, повеждайки с 14:8. Играчите на Кунео направиха всичко за да обърнат резултата и геймът завърши при 25:20 в полза на Кунео.

Набрали инерция волейболистите на Кунео започнаха четвъртия гейм по отличен начин. Джузепе Патриарка с две отлични атаки направи резултата 4:1. С добра игра на Висото Тренто поведе за 14:13. С две поредни блокади срещу един от топреализаторите Висото, Кунео успя да се върне начело при 17:15. Резултатът отново бе изравнен при 21:21, а след ас на Казийски се стигна и до 25:24. В крайна сметка Тренто надделя с 27:25 и прибра първата си Купа на Италия.