2. Волейбол
  3. Без съществени промени в Националната волейболна лига през сезон 2009/10

Без съществени промени в Националната волейболна лига през сезон 2009/10

Днес в Пресклуб "България" се проведе пресконференция на БФВолейбол за старта на Националната волейболна лига. Регламентът от миналия сезон остава същия като няма да бъде променян. В Суперлигата участие ще вземат 8 отбора като резултатите от предвидените два допълнителни турнира, резултатите от които ще важат за класирането, предаде репортер на Novsport.com.

Първият турнир, резултати от който ще се считат за класирането, ще се проведе от 15-и до 22-и ноември. След това е предвидена пауза в първенството във връзка участието на ЦСКА и Марек Юнион Ивкони в евротурнирите.

За разлика от миналата година, отборите във втория ешалон (Висшата лига) ще бъдат 7 и ще играят по два мача всеки срещу всеки при разменено гостуване. След края на редовния сезон първите 6 в класирането ще участват в допълнителен турнир. Той ще се проведе от 3-и до 7-и март и резултатите от него ще важат за класирането.

Победителят от Висшата лига добива право на участие в Суперлигата през сезон 2010/11, а вторият в класирането се класира за плейаут срещу 7-ия от Суперлигата.

Любопитен факт е, че Българска Федерация по волейбол приканва всички любители на спорта в България да предложат своите идеи за талисман – символ на Националната волейболна лига. В конкурса могат да участват както професионалисти със завършени проекти, така и всички фенове с подробно обосновани и описани идеи. Крайният срок е 20-и октомври като е предвидена награда за победителя.

„На Европейското първенство в Полша имаше 9 състезатели от Суперлигата. Това безспорно е голям успех за първенството ни”, заяви вицепрезидентът на федерацията Людмил Найденов.