2. Волейбол
  3. Бразилия губи ценна точка в Ротердам, отвори пътя на България

Бразилия губи ценна точка в Ротердам, отвори пътя на България

Волейболистите на Бразилия бият с 3:2 в нов завързан мач срещу „лалетата”

Бразилският национален волейболен отбор постигна труден успех във второто си гостуване на Холандия с 3:2 гейма в мач от груповата фаза на Световната лига. Резултатът означава, че бразилците се лишиха от пълния актив от три точки и това позволи на родните национали да се изравнят със селесао в спора за първото място в Група „А”.

Гостите в ниската земя се озоваха с два гейма пасив след 19:25 и 23:25 след първите две части и се оказаха на ръба на нов провал срещу „лалетата”, които вече записаха една победа срещу шампиона в Световната лига, и то като гост.

Шампионският характер на селесао се прояви в следващите три части и след 25:22, 25:17 и 15:10 в тайбрека разочарова над 4000 хиляди холандски запалянковци.

Леандро Висото и Гимараеш Данте Амарал поделиха първото място при реализаторите в състава на победителите с по 14 точки. Нилс Клапвайк бе най-полезен в редиците на „лалета” и на терен със сбор от 22 точки.

В следващия кръг от срещи в груповата фаза на Световната лига Холандия пристига за двубоите с България, които ще се проведат на 3 и 4 юли. Отпадналият от борбата Южна Корея приема Бразилия, а решаващите сблъсъци на националите със селесао са на 8 и 9 юли.