2. Волейбол
  3. Чехия надви Гърция на Евроволей в Пловдив

Чехия надви Гърция на Евроволей в Пловдив

Тимът заема трето място в групата на България

Женският национален отбор на Чехия записа втори успех в група В на Европейското първенство в Пловдив. Чехкините се наложиха над Гърция с 3:0 (26:24, 28:25, 25:15 ) в четвъртия си мач в зала „Колодрума“.

След този двубой тимът има две победи и две поражения, като с 6 точки заема трето място във временното класиране. Съставът на Гърция остава последен без победа и с 1 точка. Волейболистките на България са с две победи, една загуба и 7 точки, а това им отрежда втора позиция в таблицата. Германия е четвърта със същия актив, но с 5 точки. Двата отбора почиват в днешния ден.

Първите два гейма от мача бяха истинска битка между равностойни съперници. Стартовата част бе буквално точка за точка, като чехкините успяха да запазят по-голяма стабилност и се наложиха в решителните моменти. Гърция имаше възможност да спечели втория гейм, но я пропиля. Елините поведоха с 24:22, но не оползотвориха шанса си за геймбол. Чехия отново показа класата си, изравни при 24:24, а след това за втори път не позволи на съперника да направи обрат.

Това пречупи гъркините и в третата част те вече нямаха същите съпротивителни сили. Чехкините поведоха с 19:12 и затвориха мача в своя полза за 90 минути игра.