2. Волейбол
  3. Чиста победа за Ева и Страши в Шампионската лига

Чиста победа за Ева и Страши в Шампионската лига

Два от "българските" отбори в женската Шампионска лига изиграха петите си мачове от груповата фаза снощи.

Френският РК (Кан) със Страшимира Филипова и Волейболистка на България за 2008 г. Ева Янева взе чиста домакинска победа в Група B с 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) срещу Tubillete.com (Тенерифе, Испания) и на практика си осигури преминаването в следващата фаза. И двете българки играха като титулярки. Филипова отбеляза 11 точки (8 атаки, 3 блокади), а Янева добави 8 (7 атаки, 1 блокада).

Отборът на Мартина Георгиева АСПТТ (Мюлюз, Франция) очаквано загуби като гост на лидера в Група E Скаволини (Пезаро, Италия) с 0:3 (13:25, 17:25, 19:25). Това беше четвърта поредна загуба за АСПТТ и отборът се затвърди на третото място в групата с една победа дотук, което най-вероятно няма да му позволи да продължи напред. Мартина Георгиева влезе да помага от ъгъла и в трите гейма, но не записа точков актив.

Мачът на третия "български" отбор в най-престижния женски клубен турнир Метал (Галац, Румъния) е днес. Отборът на националното либеро на България Мария Филипова гостува на турския гранд Вакъфбанк Гюнеш (Истанбул) от 16:30 б.в.