2. Волейбол
  3. Чорни 98 (Брезник) е новият шампион на А НВГ

Чорни 98 (Брезник) е новият шампион на А НВГ

Отборът на Чорни 98 (Брезник) спечели финала в А Националната волейболна група, а с това и правото да се състезава в по-горната А Елитна волейболна група от следващия сезон

Отборът на Чорни 98 (Брезник) спечели финала в А Националната волейболна група, а с това и правото да се състезава в по-горната А Елитна волейболна група от следващия сезон.  Тимът от западна България, който завърши на второ място през редовния сезон в четвъртия ешелон на България, победи лидера Изгрев (Ябланица) с 3:1 (25:21, 25:17, 20:25, 25:15) и триумфира с трофея.  Третото място остана за Царевец-19 (Велико Търново), победил с 3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 31:29) Ерма-96 (Трън) в малкия финал.

По споразумение между Чорни и Изгрев, финалът се игра в Брезник.  Първият гейм започна оспорвано като резултатът се движеше точка за точка.  Постепенно отборът на Чорни доби увереност и поведе с 6 точки.  Изгрев пое инициативата в края на гейма, но не успя да пробие защитата на противниците.  Вторият гейм започна с превъзходство за домакините, които с подкрепата на публиката и самочувствие в играта поведоха в резултата с 6 точки и запазиха разликата до края.  В началото на третия гейм гостите поведоха в резултата като задържаха преднина от 4 точки.  Въпреки усилията на домакините, геймът беше спечелен от Изгрев с 20:25. Четвъртият гейм започна равнопоставено, но Чорни пое инициативата и заслужено достигна до победата след 25:15.

От името на Българска федерация волейбол Петър Петров връчи на двата отбора купите и медалите за първото и второто място под аплодисментите на местната публика.

Малкият финал се игра на неутрален терен в залата в Луковит.  Търновци с лекота спечелиха първите два гейма и в третия подцениха съперника.  На терена излязоха резервите на Царевец, които бяха равностойни на трънчани, но не успяха да затворят мача.  Стигна се до четвърти гейм, в който Ерма поведе с 4-5 точки аванс.  Царевец успя постепенно да я стопи и изравни за 22:22.  Двата тима се захапаха точка за точка до 31:29 след пайп на Ерма, който излезе в аут.  Така великотърновци ликуваха с купата за третото място и бронзовите медали.