2. Волейбол
  3. Дамският Левски Сиконко завърши 3-и в Държавното първенство

Дамският Левски Сиконко завърши 3-и в Държавното първенство

Волейболният дамски отбор на Левски Сиконко спечели бронзовите медали в Държавното първенство, след като спечели и втория си мач срещу Локомотив (София)

Волейболният дамски отбор на Левски Сиконко спечели бронзовите медали в Държавното първенство, след като спечели и втория си мач срещу Локомотив (София). В първата среща „сините” се наложиха с 3:1, а днес победиха „железничарките” с 3:2 (25:23, 25:23, 19:25, 24:26, 15:11) гейма в своята зала „Сиконко”.

Двубоят започна много равностойно като двата тима се движеха точка за точка. Всъщност първите два гейма бяха аналогични, след като в тях отборите се движеха наравно до края, но в крайна сметките домакините се оказаха с по-здрави нерви и ги спечелиха с по 25:23. В третата част обаче гостенките вдигнаха оборотите и удариха Левски с 25:19. В четвъртата двата тима отново се захапаха здраво, но все пак „железничарките” съумяха да я измъкнат с 26:24. В тайбрека „сините” обаче бяха безмилостни и го затвориха с 15:11 в своя полза, с което взеха и бронзовите медали в първенството.