2. Волейбол
  3. Девойките на Сливен се класираха втори на турнир по волейбол

Девойките на Сливен се класираха втори на турнир по волейбол

Отборите по волейбол на Сливен и Любимец се класираха на първите две места на завършилия турнир от есенния дял на шампионата за момичета до 15 години, регион Странджа.

Отборите по волейбол на Сливен и Любимец се класираха на първите две места на завършилия турнир от есенния дял на шампионата за момичета до 15 години, регион Странджа, съобщи кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Проявата се проведе в Казанлък с участието на 10 отбора от региона. Тимовете бяха разделени в две предварителни групи по пет, като се игра по системата всеки срещу всеки.

От състезанието се определят съставите, които ще участват на зоналните турнири. Директно се класират първите два отбора, а заелите местата от трето до пето получават допълнителна възможност, като ще играят квалификации с други състави от регионални турнири, за намиране на място в зоните.

Резултати:

1/2 място: Сливен - Любимец 0:3
3/4 място: Казанлък - Царево 3:1
5/6 място: Бургас - Чирпан 0:3
7/8 място: Ямбол - Нова Загора 3:0

Крайно класиране: 1. Любимец, 2. Сливен, 3. Казанлък, 4. Царево, 5. Чирпан, 6. Бургас, 7. Ямбол, 8. Нова Загора, 9. Средец, 10. Димитровград