2. Волейбол
  3. Фенове на “Тренто” плащат по 600 евро за 2 мача

Фенове на “Тренто” плащат по 600 евро за 2 мача

Часове след класирането на “Тренто” за финалите в Шампионската лига бяха пуснати специални туристически пакети. Ръководството на италианския волейболен хит предлага екскурзии за мачовете с Лодз на 10 и 11 април. Цените за фенове са между 220 и 600 евро. Записванията започнаха още вчера и се очаква голяма агитка да подкрепи настоящия шампион.

“Тренто” надви 3:1 “Ресовия” като гост и се класира за пети път на финали под ръководството на Радостин Стойчев (2 г. и половина - б.а.).

“Всички в клуба много се радваме, защото постигаме резултати при тази натоварена програма. Класирането за финалите обаче е само една спирка, не крайна цел. Искаме първото място и вече работим в тази насока”, обясни най-успелият ни клубен треньор. Стойчев добави, че Цветан Соколов се е контузил малко преди гостуването на поляците и това е довело до преквалифицирането на Матей Казийски в диагонал.

“Играта на Матей отдавна няма смисъл да се коментира. Той е един от най-добрите в света независимо от поста, на който играе. Очаквам много и от Цецо”, каза наставникът на световния и европейски клубен шампион.

Има известна вероятност до финала на 11 април да стигнат два отбора с българско участие. Снощи “Динамо” (М) с Теодор Салпаров гостува на “Олимпиакос” (Гър). Руснаците се нуждаят от два гейма, за да продължат напред. При евентуално класиране се очертава тимът на Теди да играе на полуфинал с домакина “Скра” (Белхатов). Четвъртият полуфиналист ще бъде определен от изненадващия сблъсък между “Хипо Тирол” (Ав) и “АХ Волей” (Слвн). Австрийците спечелиха с 3:1 първия мач. (24часа)