2. Волейбол
  3. Калиакра би в Пловдив и настигна КВК

Калиакра би в Пловдив и настигна КВК

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) започна с тежка загуба пролетния полусезон във Висшата лига на страната - 1:3 (16:25, 22:25, 25:21, 18:25) у дома срещу Калиакра (Каварна) - и падна на последното седмо място във временното класиране. В същото време Калиакра се изравни по точки с лидера КВК Габрово (Габрово).

Момчетата на Златко Баев започнаха слабо мача, като загубиха първата част с 16:25 след множество грешки и добра игра на момчетата от Каварна. Втората част бе също спечелена от Калиакра - 22:25. Третата част бе спечелена от Виктория Волей с 25:21, но силите на отбора стигнаха само за този почетен гейм, след като четвъртият отново бе за гостите от Каварна - 18:25.

Помощник-треньорът Драган Иванов каза след мача: "Искам да похваля младите момчета за включването им в мача. В същото време обаче не съм доволен от играта на по-опитните в състава, на които се разчита най-много. Надявам се в следващите мачове да подобрим играта си и да спечелим възможно най-много точки до края на сезона".