2. Волейбол
  3. Кунео загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV

Кунео загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV

Отборът на Силвано Пранди и Владо Николов загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV, който се провежда в гръцката столица Атина. Бре Банка Ланути Кунео загуби с 3:2 гейма, след като поведе с 2:0 - 25:23 и 25:18, така завършиха първите две части от мача. Италианците вече се виждаха победители, но не така мислеха гръцките им съперници. В третия гейм Панатинайкос позволи на съперника си да отбележи само 15 точки.

Отборът на Силвано Пранди и Владо Николов загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV, който се провежда в гръцката столица Атина. Бре Банка Ланути Кунео загуби с 3:2 гейма, след като поведе с 2:0 - 25:23 и 25:18, така завършиха първите две части от мача. Италианците вече се виждаха победители, но не така мислеха гръцките им съперници. В третия гейм Панатинайкос позволи на съперника си да отбележи само 15 точки.

В четвъртия волейболистите от Кунео се поокопитиха от шока в предходната част, но стигнаха само до 20 точки и така след 25:20 за гърците, мачът бе доведен до тайбрек, който символичните гости, но дефакто домакини на мача спечелиха с 15:6, окуражавани от невероятната си публика, която бе изпълнила до краен предел залата в Атина.

Така Панатинайкос чака на финала победителя от мача Локомотив-Белогорие (Русия) и Уникаха Алмерия (Испания), докато отборът на Владо Николов ще спори за бронзовите медали със загубилия този двубой.