2. Волейбол
  3. КВК Габрово би Славия в зала "Орловец"

КВК Габрово би Славия в зала "Орловец"

Отборът на КВК Габрово направи добра репетиция преди двубоя си от турнира за Купата на претендентите със словашкия Дукла (Либерец)

Отборът на КВК Габрово направи добра репетиция преди двубоя си от турнира за Купата на претендентите със словашкия Дукла (Либерец). В мач от третия кръг на Суперлигата те се наложиха с 3:0 гейма в собствената си зала "Орловец" над гостуващия тим на Славия.

Първият гейм тръгна много равностойно, но домакините показаха своя опит и успяха да го затворят на 19. Във втората част габровци дръпнаха в резултата още в началото, но след това допуснаха изравняване при 13:13.

Габровци след това натрупаха аванс, който стана пет точки при 20:15, което бе достатъчно, за да затворят гейма на 20. Третият гейм бе като протоколен за домакините, които бързо успяха да приключат мача след 25:14.

Славия бе воден от треньора Стефан Дермеджиев, докато водешият се като старши-треньор Иван Сеферинов бе в Разлог, където гледаше дербито между Пирин-Балканстрой и ЦСКА.