2. Волейбол
  3. Левски остана трети след победа с 3:1 над Монтана

Левски остана трети след победа с 3:1 над Монтана

Отборът на Левски Сиконко (София) си осигури третото място в таблицата от редовния сезон в Суперлигата, след като победи Монтана с 3:1 гейма (25:22, 25:19, 22:25, 25:12) в последния си мач от турнира за Купа Филипови 2000 в Бургас, предаде БФ Волейбол.

Монтанчани, които нямаше за какво да се борят в тази среща, все пак се напънаха да спечелят първия гейм, водеха в резултата почти през цялото време, но накрая софиянци се оказаха по-настоятелни и обърнаха частта в своя полза.  Във втория гейм Левски беше по-убедителен и го спечели с разлика - 25:19.  На този етап вече нямаше начин шампионите да отстъпят от третото място и техният наставник Пламен Христов пусна експериментална постройка в третия гейм.  В игра влезе вторият разпределител Велислав Йонев докато капитанът Георги Братоев замени Венцислав Георгиев на непривичния за него пост на диагонала.  Тази схема се оказа удачна само до второто техническо прекъсване, при което Монтана излезе напред в резултата и увеличи аванса си до 3 точки в края на гейма.  Христов върна стандартната си постройка за четвъртия гейм и момчетата му бързо затвориха мача след 25:12.

Диагоналът на Монтана Тихомир Георгиев стана топреализатор на мача с 23 точки.  За Левски Александър Симеонов и Венцислав Георгиев отбелязаха по 12.