2. Волейбол
  3. Левски с чиста, но трудна, победа срещу Монтана

Левски с чиста, но трудна, победа срещу Монтана

Левски Сиконко (София) спечели втория мач от днешната програма на турнира за Купа Филипови 2000 в Бургас, съобщава сайтът bulgarianvolley.com. Сините се наложиха над опашкаря в класирането Монтана (Монтана) с 3:0 (25:10, 30:28, 25:23).

След като Левски спечели първия гейм с разгромното 25:10, особено драматично се разви втората част. Монтанци тръгнаха шеметно и поведоха с 11:2. Малко по малко обаче възпитаниците на Найден Найденов започнаха да стопяват голямата преднина на съперника и изравниха резултата при 22:22.

Все пак момчетата на Цано Цанов стигнаха до геймбол при 24:23, който играчите на Левски успяха да спасят. Последваха още 4 геймбола за Монтана, спасени от Сините, които най-накрая обърнаха резултата и спечелиха частта с 30:28. Третият гейм също премина доста оспорвано, макар и Левски да водеше в резултата през цялото време.

Монтана (Монтана): Николов, Т. Георгиев, Котев, Г. Георгиев, Денков, Банчев, либеро Боюклиев, Петров, старши треньор Цано Цанов

Левски Сиконко (София): Йонев, Учиков, В. Братоев, Александров, В. Петров, Богданов, либеро Иванов, Ц. Петров, Ананиев, Нинов, старши треньор Найден Найденов