2. Волейбол
  3. Левски Сиконко победи Пирин, но загуби разпределителя си

Левски Сиконко победи Пирин, но загуби разпределителя си

В първия мач от втория ден на турнира за Купа Филипови 2000, който е част от Суперлигата на България по волейбол за мъже, Пирин Балканстрой (Разлог) загуби от Левски Сиконко (София) в своята зала Септември с 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 19:25).

В първия гейм фактическите домакини поведоха в резултата и на първото техническо прекъсване бяха с точка напред, но Левски обърна резултата за 11:12 и постепенно увеличи аванса си до крайното 21:25, най-вече благодарение на по-добрата си блокада.

Втората част вървеше равностойно до към второто техническо прекъсване. Тогава обаче разпределителят на Сините Георги Братоев изкълчи глезен и се наложи той да бъде сменен от младия Велислав Йонев. Разложани се възползваха от това и дръпнаха в резултата с 4 точки - 22:18. Но тогава последваха и четири безответни точки за Левски, което възстанови равенството. Все пак подопечните на Мирослав Живков бяха по-настоятелни в следващите разигравания и взеха гейма с 25:23.

В третия гейм Сините сякаш забравиха за сполетелите ги проблеми и благодарение на добре включилия се Йонев взеха аванс от 3 точки до втория таймаут. После обаче отлични прояви на друг млад талант - Николай Пенчев от Пирин - помогнаха на домакините да излязат напред при 18:17. Те обаче не съумяха да запазят предимството си и загубиха частта с 23:25.

В четвъртия гейм на терена имаше само един отбор. Левски натрупа сериозен аванс от 5-6 точки още в началото на частта и, въпреки че Миро Живков се опитваше с всевъзможни смени да промени настроението на неговите играчи на терена, момчетата на Найден Найденов успяха да запазят предимството си до края.

Диагоналът на Левски Николай Учиков направи много силен мач и стана топреализатор на срещата с 26 точки. За Пирин най-резултатни отново бяха двамата посрещачи - Станислав Петков с 21 точки и капитанът Благовест Катранджиев с 20.

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Ивайло Филипов - 1 (0, 1, 0), Благовест Катранджиев - 20 (0, 19, 1), Станислав Петков - 21 (2, 17, 2), Костадин Гаджанов - 6 (1, 4, 1), Христо Модев - 4 (0, 4, 0), либеро Атанас Митрев - 1 (0, 1, 0), Николай Пенчев - 7 (0, 7, 0), Кирил Красневски - 3 (0, 2, 1), Добрин Христов - 1 (1, 0, 0), Добромир Димитров, Мартин Палийски, старши треньор Мирослав Живков

Левски Сиконко (София): Георги Братоев - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Николай Учиков - 26 (1, 21, 4), Деян Нинов - 6 (0, 5, 1), Методи Ананиев - 14 (0, 11, 3), Красимир Гайдарски - 14 (1, 9, 4), Теодор Богданов - 9 (0, 3, 6), либеро Владислав Иванов, Велислав Йонев - 3 (0, 3, 0), Цветан Петров, старши треньор Найден Найденов