2. Волейбол
  3. Левски Сиконко взе лесна победа срещу Марек

Левски Сиконко взе лесна победа срещу Марек

Волейболистите на Левски Сиконко спечелиха лесна победа като гости на Марек Юнион Ивкони с 3-0 (25-21; 25-23; 25-16) в среща от 14-ия кръг на НВЛ.

Домакините започнаха много амбицирано срещата, като с много силни атаки се изяви Тодор Вълчев. Това доведе до четири точки преднина за дупничани при първата техническа пауза. По-силните игра за Марек продължи и в средата на гейма и до второто техническо разликата набъбна на шест пункта. Левски намали все пак пасива си на три точки – 13-16, а малко по-късно резултатът вече беше 17-17 след няколко добри блокади на „жълтите“ и прекъсване за Милчо Миланов. След три поредни равенства гостите от София най-сетне излязоха напред в резултата и в крайна сметка спечелиха първия гейм с 25-21.

Втората част също започна успешно за домакините, след като първата техническа пауза дойде при 8-6 за Марек. След прекъсването гостите отново взеха нещата в свои ръце и след силна игра в нападение Левски стигна до 16-12 при втория технически таймаут. Дупничани се опитаха да се върнат в гейма и намалиха пасива си до 15-17, но с две последователни точки софиянци отново възстановиха четирите точки преднина, която имаха. Това накара треньора на домакините да поиска прекъсване. В следващите минути Левски задържаше своята преднина и до края на гейма не се стигна до изненада, въпреки че домакините намалиха разликата до една точка. В крайна сметка 25-23 за шампионите след атака в центъра на Теодор Богданов.

Третият гейм започна равностойно и отново първото техническо прекъсване дойде при аванс на Марек – 8-7. До втората пауза обаче момчетата на Петър Христов успя да излязат напред в резултата с 16-15. До тук бяха и съпротивителните сили на дупничани. След техническото прекъсване „жълтите“ смазаха съперника си и направиха нови седем поредни точки, за да поведат с 23-15. Марек все пак спря серията и записа една точка, но загуби със срамното 16-25.

Този успех затвърди третото място на Левски във временното класиране с актив от 41 точки, докато дупничани с 21 се намират на шеста позиция.

В играната вчера среща вторият във временното класиране на НВЛ ЛукОйл Нефтохимик надигра очаквано гостуващия Славия с 3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:19) пред около 200 зрители.

Най-резултатен за бургазлии с 20 точки беше Венелин Кадънков, а Мартин Пенев завърши с 16, докато бразилецът Рузвелт Фильо добави 8. За Славия Иван Димитров и Кирил Петров реализираха по 13 точки.