2. Волейбол
  3. Левски взе само гейм от Марек

Левски взе само гейм от Марек

Реализатор №1 за успеха на дупничани беше Калоян Балабанов с 12 точки

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надиграха Левски София с 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:17 ) в мач от трети кръг  на Първа осмица от Суперлигата при мъжете.

Така след петгеймовата битка срещу Монтана, в която дупничани загубиха с 2:3 гейма, сега тимът воден от Виктор Карагьозов, записа първа победа в шампионата.

Двубоят противопостави равностойни съперници, което предвещаваше оспорвана битка. Това обаче не се случи. Левски не успя да влезе добре в мача,  домакините се възползваха максимално от тава. В първите два гейма дупничани трупаха разлика и не позволяваха на „сините“ да им противодействат.

Все пак волейболистите на Левски показаха, че не са се предали в третата част, когато подобриха някои показатели в играта, видя се искри на ентусиазъм си и това доведе до подем. „Сините“ взеха предимството, успяха да го запазят и спечелиха гейма, като се върнаха в играта.

В четвъртата част последва игра точка за точка до равенството 12:12. Поредица от грешки на „сините“ дадоха предимство на домакините и те поведоха със 17:13. Това бе преломен момент, тимът на Марек наложи волята си и затвори гейма с разлика, а с това се поздрави с чиста победа.

Реализатор за победата на Марек бе Калоян Балабанов с 12 точки ( 1 ас, 2 блокади). За Левски най-резулатен бе Боян Йорданов с 11 точки.