2. Волейбол
  3. Локомотив (София) победи съгражданките си от Академик (София), Левски Сиконко също с победа при жените

Локомотив (София) победи съгражданките си от Академик (София) с 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:18) в двубой за Държавното първенство на България за жени. За Студентките третият гейм в мача бе едва третият спечелен от началото на сезона, след като миналия уикенд взеха гейм в Каварна.

Носителките на Купа България Левски Сиконко (София) спечелиха очаквано в Плевен срещу местния Спартак 96 с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17). Според информация на БТА, Кремена Каменова от гостенките реализира 10 точки, а Таня Събкова добави 9. За домакините Християна Колева и Катя Ценкова са с по 5 точки.