2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони отпадна от турнира за Купата на претендентите

Марек Юнион Ивкони отпадна от турнира за Купата на претендентите

Отборът на Марек Юнион Ивкони отпадна от турнира за Купата на претендентите след като загуби гейм от белгийския Еуфони на собствен терен. Марек домакинства мачовете си в пернишката зала „Миньор”, която отново е изпълнена от привържениците на дупнишкия тим. В първия мач Марек загуби злощастно с 3:0 гейма (25:23, 25:14, 25:22), а според правилата на турнира, шансът на дупничани да продължат бе чиста победа и спечелване на „златния гейм”.

Марек успя да вземе първия гейм с 25:19, но загуби втория с 22:25. Това окончателно реши крайния изход от двубоя, защото дори и Марек да успее да победи във втория мач, със сигурност отпада от турнира.

Мачът продължава в момента, очаквайте подробности след неговия край.