2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони победи Монтана с 3:0 гейма

Марек Юнион Ивкони победи Монтана с 3:0 гейма

Най-резултатен за успеха на дупничани бе Минчо Минчев с 12 точки, а Цветан Соколов добави 11.

Марек Юнион-Ивкони победи гостуващия Монтана  3:0 гейма в среща от 9-ия кръг в НВЛ. Близо 700 зрители изгледаха двубоя продължил час и 10 минути. Преди първия съдийски сигнал на Стоян Барев домакините хвърлиха в публиката календари на тима с автографи.

И двата отбора се скъсаха да бъркат от начален удар като домакините се отчетоха с 15, а гостите с 20 грешки. Интрига липсваше и домакините взеха отделните части на 15, 23 и 20 точки. Карагьозов даде шанс за изява и на тримата нови в тима си. 18-годишният молдовец Дмитрий Бахов загатна за потенциала си, докато либерото Христо Христов дошъл от “Черно море БАСК” на няколко пъти накара феновете да го аплодират заради сърцата си игра в защита. Опитният Христо Запрянов пък влизаше като тактическа смяна.

Най-резултатен в двубоя бе диагонала на дупничани Минчо Минчев отчел се с 12 точки. С една по-малко добави национала Цветан Соколов. За гостите Тихомир Георгиев записа 9 успешни отигравания с 2 по-малко от съотборника си Галин Николов.