2. Волейбол
  3. Марек Юнион Ивкони затрудни Левски Сиконко в София, но взе само гейм

Марек Юнион Ивкони затрудни Левски Сиконко в София, но взе само гейм

Тимът от Дупница създаде доста проблеми на "сините ", но в крайна сметка трябваше да преклони глава.

Левски Сиконко запази първата си позиция в Националната волейболна лига (НВЛ), след като победи с 3:1 (19:25, 25:16, 29:27: 25:23) Марек Юнион Ивкони.

Тимът от Дупница създаде доста проблеми на "сините ", но в крайна сметка трябваше да преклони глава. Момчетата на Милчо Миланов започнаха много силно мача и взеха безапелационно първия гейм.

Това накара домакините да се стегнат и във втория гейм те бяха пълен господар на игрището. Левски взе преднина още в началото на гейма и не остави шанс на съперника.

Третата част бе най-оспорвана и реши изхода на срещата. Гостите се представиха много силно и чрез лидера си Цветан Соколов оказаха силен отпор на Левски. В края на гейма драмата бе пълна, но възпитаниците на Найден Найденов успяха да измъкнат успеха след 29:27.

Това повлия на самочувствието на Сиконко и те решиха мача в 4 гейма. Домакините поведоха още в началото на гейма и успяваха да поддържат разлика в точките. Така се стигна до 4 мачбола при 24:20, но Марек направи три поредни точки и върна интригата. В следващата атака обаче нямаше какво да ги спаси и по този начин Левски взе нова победа в шампионата.