2. Волейбол
  3. Маричанки блестят на националния волейтурнир „Млади таланти”

Маричанки блестят на националния волейтурнир „Млади таланти”

С 9 маричанки в състава си, сборният представителен отбор на регион „Тракия” се класира на второ място на националния волейболен турнир „Млади таланти” в Казанлък

С 9 маричанки в състава си, сборният представителен отбор на регион „Тракия” се класира на второ място на националния волейболен турнир „Млади таланти” в Казанлък.

Надпреварата бе за момичета до 15-годишна възраст и се проведе в зала „Арсенал” в града на розите от 10 до 12 декември.

В списъка за селекция за представителния сборен тим на регион „Тракия” първоначално бяха повикани пловдивските волейталанти от „Марица” - Тереза Иванова, Силвия Николова, Теодора Милушева, Вангелия Рачковска, Гергана Лулчева, Йоанна Пламенова, Жана Тодорова и Денислава Вълчева. В последния момент към състава се присъедини и София Ангелова, както и две момичета от Пазарджик.

Селекционер на сборната формация бе треньорката от детско-юношеската школа на „Марица” Атанаска Никифорова.

Точно 9-те маричанки блястаха с изявите си за състава на регион „Тракия”. На състезанието в Казанлък „Тракия” постигна 4 победи – 3:0 над „Струма”, 3:0 над „Добруджа”, 2:1 над „Странджа” и 3:0 над „Хемус”.

Пловдивчанки обаче допуснаха и една загуба – от софийския регион „Витоша” с 0:3, като тимът на съперничките им бе съставен изцяло от състезателки на ЦСКА.

След края на състезанието обаче организаторите обявиха, че отменят класирането и турнирът на талантите ще завърши без победители.

По решение на организаторите, след изиграните срещи всички отбори бяха класирани на първото място, като проявата бе обявена за празник на волейбола и демонстрация на качествата при най-добрите момичета за тази възраст от цялата страна.

От всеки регион бе избрана по една състезателка, обявена за най-полезна за своя отбор.

От регион „Тракия” за най-добра единодушно бе избрана крайната нападателка на „Марица” Тереза Иванова.