2. Волейбол
  3. Марица с 12-та победа във волейболното първенство

Марица с 12-та победа във волейболното първенство

Без особени усилия, волейболистките на Марица изковаха 12-тата си победа в първенството, след като днес прегазиха с 3:0 плевенския Спартак в мач от 13-ия кръг на шампионата в женския волейелит.

Маричанки бяха с класа над съперничките си, но видимо бяха подценили гостенките. Въпреки, че играха с 50 % от възможностите си, кършиякалийки спечелиха мача за час 15 минути игра с 25:22, 25:19 и 25:14.

В първия гейм пловдивчанки основно водеха в резултата, но на 3 пъти допуснаха изравняване за 4:4, 12:12 и 20:20.
Финалният щурм на домакините обаче беше повече от убедителен - 24:20, за да спечелят гейма на 22.

Във втората част нещата на площадката се повториха, тъй като маричанки отново допуснаха подценяване. Така гостенките от Плевен отново на два пъти изравняваха резултата за 8:8 и 13:13.

Маричанки обаче се стегнаха и набързо наклониха везните в своя полза – 16:13 и 22:18, за да приключат частта с 25:19.
В третия гейм класата на Марица обаче си каза думата. „Жълто-сините” от Пловдив дръпнаха с 10:6 и 15:7 и с лекота затвориха победно гейма на 14.

С най-много точки за маричанки се отличиха Ани Маринова и Марина Ковачева.