2. Волейбол
  3. Марица спечели волейболния турнир за девойки без загубен гейм, обира общо 4 приза

Девическият отбор на Марица спечели силния международен волейболен турнир за девойки в Пловдив. Жълто-сините не оставиха никакви шансове на съперничките си и убедително грабнаха купата за първото място без загубен гейм и геймова разлика 9:0. Освен титлата, кършиякалийки взеха още два индивидуални приза в дебютното издание на надпреварата, организирана от ръководството на ВК Марица.

След успеха с 3:0 над гръцкия СПАТА-Атина в първия състезателен ден, по пътя си  към успеха момичетата на треньорката Атанаска Никифорова отнесоха пак с по 3:0 първо Хебър /Пазарджик/, а след това и основния си конкурент за първото място – сръбския ВК Тръстеник.

Срещу сръбкините младите маричанки срещнаха достоен съперник. При това в отбора на Тръстеник играха 4 момичета, които бяха с по 2 години по-големи от титулярките на Марица. Така стана много добър мач, истински финал на турнира, на който могат да завидят дори и „каките” от представителния женски отбор.

Маричанки взеха първите две части 25:22 и 25:20 след сърцата, всеотдайна и вдъхновена игра, подкрепяни от многобройната публика в залата на Лаута.

Кристина Гунчева вещо разпределяше играта, а на мрежата Мира Тодорова и Силвия Андреева, заедно с Теодора Симеонова бяха безпощадни. След като поведоха с 2:0 гейма пловдивчанки малко се отпуснаха и това позволи на гостенките да дръпнат набързо с 16:14. Последва серия от няколко успешни отигравания на крайната нападателка Ана Христова и разликата не само бе стопена за 16:16, но домакините и дръпнаха първо с 18:16, за да затворят гейма на крайното 25:19, с което изковаха окончателно победа в мача.

Съставът на Марица: Теодора Симеонова, Кристина Гунчева, Ана Христова, Дани  Найденова, Силвия Андреева, Мира Тодорова, Велина Кансъзова-либеро, /Моника Димова, Нели Коджеманова, Милена Димова, Илияна Минкова/
В другите срещи от деня сръбският ВК Тръстеник победи също с 3:0 гръкция СПАТА-Атина, а после Хебър /Пазарджик/ натупа пак с 3:0 младите елинки.

За най-добър разпределител на турнира единодушна бе избрана  Кристина Гунчева от Марица, а съотборничката й – Милена Димова, бе коронясана със специална корона като победителката в „Мис Турнир” за най-красива състезателка. Треньорката на маричанки Атанаска Никифорова пък бе определена за треньор №1 на турнира, а призът за най-добра нападателка отнесе сръбкинята Александра Ржаничанин.

За най-полезна  състезателка бе избрана  Кристина Якимова от Хебър.

Всички призьорките бяха лично наградени от президента и основен спонсор на ВК Марица Атанас Даскалов, собственик на строителна компания АДИ-21. Това стана на официална вечеря в ресторант „Старите българи”.