2. Волейбол
  3. Мария Филипова и Метал (Галац) загубиха от Вакъфбанк Гюнеш в Турция

Мария Филипова и Метал (Галац) загубиха от Вакъфбанк Гюнеш в Турция

Отборът на националното либеро на България Мария Филипова Метал (Галац, Румъния) даде сериозен отпор на настоящия носител на Купата на претендентите Вакъфбанк Гюнеш (Истанбул, Турция) в мач от Група C на Шампионската лига за жени. В Истанбул Вакъфбанк победи Метал с 3:1 (22:25, 27:25, 25:14, 26:24).

Нещата тръгнаха отлично за гостенките, които изненадващо спечелиха първия гейм. Окрилени от тази победа, те продължиха със страхотната си игра и водеха със стабилна разлика до второто техническо прекъсване. Едва преди самия край на гейма, домакините успяха да обърнат за 27:25. Това срина румънките психологически и в третата част те не бяха сериозна конкуренция за турския отбор. Четвъртият гейм беше най-оспорван, резултатът се движеше точка за точка, но малко не достигна на Мария Филипова и компания да вкарат мача в тайбрек.

С изявите си в този оспорван двубой, българската националка помогна много за доброто представяне на Метал. Това обаче беше четвърта загуба за отбора и той е на последното четвърто място в групата само с една победа.